برای افزایش رشد موها به چند جلسه پی آرپی نیاز داریم؟

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر یا پلاسمادرمانی برای درمان ریزش مو، یک روش ایمن و مؤثر برای بازگردانی قوه رشد به موها و افزایش رشد آنهاست. این ترکیب از پلاکت و پلاسما، یک منبع مقوّی و مغذّی برای درمان ریزش و رشد مجدد موها در نواحی هدف به شمار می‌آید. برای آنکه قوه رشد را مجدداً به موها برگردانیم، به چه تعداد جلسه پلاسمادرمانی نیاز داریم؟ در این نوشتار به بررسی پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت؛ بنابراین، اگر شما هم گزینه تزریق پی آر پی و یا به اصطلاح پلاسما درمانی را انتخاب کرده‌اید و به دنبال بیشترین بازده از آن هستید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

پلاسمای غنی از پلاکت، از نمونه خونِ خود بیمار به دست می‌آید که خود حاوی پلاسما و پلاکت است. در حقیقت، پلاسما و پلاکت‌های خون حاوی ترکیباتی هستند که ریزش مو را درمان می‌کنند و قوه رشد را به موها بازمی‌گردانند.

این ترکیبات را می‌توان برای درمان فولیکول‌های آسیب‌دیده و رشد فولیکول‌های جدید زیر پوست سر مورد استفاده قرار داد و به این ترتیب، موها را دوباره به رشد واداشت. روش پلاسمادرمانی به افرادی توصیه می‌شود که توقف ریزش مو و رشد مجدد مو موردنظرشان است.

در روش تزریق پی آرپی، مکانیسم رشد طبیعی موها دوباره فعال می‌شود و به همین دلیل، نتیجه و بازده نهایی به‌تدریج در طول زمان خود را نشان می‌دهد.

برای بازگردانی قوه رشد به موها به چه تعداد جلسه پی آرپی نیاز داریم؟

برخی از بیماران طی دو جلسه تزریق به نتیجه دلخواه می‌رسند و برخی دیگر به چهار جلسه درمان نیاز خواهند داشت. اما به‌طور میانگین، اکثر بیماران در طول سه جلسه پی آرپی به نتیجه موردنظرشان دست می‌یابند و موهایشان مجدداً رشد می‌کنند.

پلاسمادرمانی را نمی‌توان طی سه روز یا سه هفته متوالی انجام داد. یعنی میان جلسات مختلف پلاسمادرمانی باید حداقل ۴ الی ۶ هفته فاصله در نظر گرفته شود.

به این نکته توجه داشته باشید که بازده و نتیجه این روش پایدار نیست و بیماران باید هر ۴ تا ۶ ماه یک‌بار برای تمدید اثر آن به کلینیک مراجعه کنند.

بازده و نتیجه پلاسمادرمانی به‌صورت آنی ظاهر نمی‌شود و پس از پایان آخرین جلسه تزریق، باید مدتی صبر کنید تا نتیجه را ببینید. به‌طور معمول، نتیجه نهایی حدود شش ماه پس از آخرین جلسه تزریق قابل مشاهده خواهد بود.


Source: clinicsadaf

wpadmin

Comments are closed