زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل

بینی مناسب یکی از جنبه‌های زیبایی چهره است. اگرچه، در حالی که بسیاری از افراد مایل به قرارگیری زیر تیغ جراحی نیستند، افراد اندکی هستند که در مورد چگونگی تاثیر تغییر شکل دائمی بینی بر چهره شان نگران می‌باشند. برای همه کسانی که مایل به جراحی زیبایی بینی هستند، اما از فرآیند جراحی یا ایجاد تغییر شکل دائمی بینی ترس دارند، یک روش جدید پزشکی غیر جراحی به نام زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل وجود دارد که در حال محبوبیت است. واقع بینانه بودن در مورد اثرات این درمان مهم است. این روش نمی‌تواند نتایج قابل توجه جراحی رینوپلاستی  را به همراه داشته باشد. این درمان برای کسانی که دارای نقایص خفیف یا متوسط ​​در شکل بینی خود هستند مناسب‌تر است. آگاهی از این نکته مهم است که تزریق بینی نمی‌تواند سوراخ‌های بزرگ بینی را باریک یا بینی بزرگ را کوچک‌تر کند. اگر می‌خواهید اندازه بینی خود را بطور قابل توجهی کاهش دهید یا ناهمگونی‌های اساسی را اصلاح کنید، بهتر است برای جراحی رینوپلاستی معمول اقدام کنید.

تزریق ژل می‌تواند بینی را زیباتر کند، اما نمی‌تواند مشکلات تنفسی را بهبود بخشد و انحراف بینی جدی را که باید به صورت جراحی انجام شود برطرف سازد. علاوه بر این، زیبایی بینی بدون جراحی یک روش موقت است که بسته به نوع و مقدار ژل مورد استفاده حدود 6 تا 24 ماه طول می‌کشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رز طلایی شرایط شما را مورد بحث قرار داده و توضیح می‌دهند که تفاوت بین نتایج پس از رینوپلاستی بدون جراحی با استفاده از فیلر و نتیجه و راه حل موثر و دائمی برای مشکل بینی شما چیست.

جراحان زیبایی بینی با توجه به تجربه و آشنایی با  انواع روش‌های عمل بینی براین باورند که هیچ روشی مانند جراحی نمی‌تواند تغییرات لازم و موردنیاز را بروی  بینی بیمار ایجاد کند و به بهبود عملکرد و ظاهر بینی کمک نماید. برای دریافت مشاوره در خصوص روش‌های زیبایی بینی یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02122283000 تماس حاصل فرمایید.

متقاضی مناسب


در حالیکه رینوپلاستی مایع یا غیر جراحی نمی‌تواند اندازه بینی را کاهش دهد، می‌تواند موجب ایجاد تقارن و صاف کردن نقایص صورت شود. علاوه بر این، رینوپلاستی بدون جراحی یا مایع می‌تواند یک جایگزین غیر تهاجمی برای بیمارانی باشد که از نتایج جراحی قبلی بینی ناراضی هستند. به طور خاص، رینوپلاستی غیر جراحی یا مایع می‌تواند برای افراد زیر مفید باشد:

 • کاهش برآمدگی روی پل بینی.
 • افزایش حجم برای پل بینی صاف
 • کاهش یا رفع تورفتگی، دندانه یا شیار
 • بهبود فوری تقارن بینی
 • بالا بردن و تصحیح کردن پل بینی تخت.
 • اصلاح نقایص سطحی و یا عدم تقارن ناشی از جراحی رینوپلاستی قبلی، که ممکن است روی پل یا نوک بینی وجود داشته باشد.

بیمارانی که به دنبال تغییرات اساسی بینی هستند برای انجام عمل جراحی مناسب هستند و متقاضی خوبی برای زیبایی بینی بدون جراحی نیستند، علاوه بر این در صورت وجود موارد زیر برای این روش مناسب نخواهید بود:

 • هنگامی که به دنبال نتیجه طولانی مدت هستید (روش رینوپلاستی مایع موقت است)
 • اگر بینی بسیار بزرگ یا کشیده دارید
 • اگر بیش از یک مشکل مربوط به بینی یا تنفس دارید
 • اگر به ترمیم اساسی روی جراحی قبلی بینی نیاز دارید
 • اگر بیماری دارید که به استفاده از تزریق حساسید، مانند آلرژی
 • اگر نگران خطرات احتمالی زیبایی بینی بدون جراحی هستید

برای تعیین این که آیا نامزد ایده‌آل برای رینوپلاستی مایع هستید یا نه، مشاوره‌ای با جراح بینی ترتیب دهید و پس از یک مشاوره کامل، او قادر خواهد بود که به وجود شرایط لازم را در بیمار تشخیص دهد.

آمادگی


یک مشاوره اولیه تنظیم می‌شود که ما در مورد گزینه‌های جراحی و غیر جراحی رینوپلاستی و اینکه آیا متقاضی مناسبی برای این روش هستید، بحث خواهیم کرد. از آنجا که این روش یک فرآیند سرپایی است، آماده‌سازی جزیی است. به دلیل این که صورت تامین خون بسیار عالی دارد، از بیماران خواسته می‌شود یک هفته قبل از این فرآیند، مصرف داروهایی که سبب خونریزی می‌شوند مانند آسپیرین یا محصولات آسپیرین (موترین یا ایبوپروفن) را متوقف کنند. درد خفیف تا متوسط می‌تواند با بی‌حسی موضعی یا یخ کاهش یابد تا ناحیه تحت تزریق را بی‌حس کند.

روش


بر خلاف عمل جراحی رینوپلاستی معمول، تزریق حجم‌دهی بینی یک ساعت یا کمتر طول میکشد و به بیهوشی نیاز ندارد. این درمان که به “عمل بینی 15 دقیقه‌ای” نیز شناخته می‌شود، با استفاده از تزریق ژل تغییرات ظریفی برای شکل‌دهی بینی ایجاد می‌کند. تزریق ژل با افزایش حجم در لایه های درونی پوست عمل می‌کند. قبل از شروع درمان، محل دقیق تزریق مشخص می‌شود به طوری که به محض تزریق ژل به تغییر شکل مورد نظر دست یابید. تزریقات کوچک فیلر (ژل) با استفاده از یک سوزن کوچک در مناطق از پیش تعیین شده انجام می‌شود. پس از درمان، بیماران بلافاصله می‌توانند از مطب خارج شوند. هیچ بانداژی مورد نیاز نیست و شما می‌توانید در همان روز به محل کار بازگردید. نتایج این درمان موقت است. اکثر بیماران اظهار دارند که نتایج برای 8-12 ماه قابل مشاهده است. پس از این زمان، بدن دوباره شروع به جذب ژل تزریقی می‌کند، و بینی به شکل پیش از درمان خود باز می‌گردد.

بهبودی


مانند هر نوع درمان شامل تزریق ژل، مهم است که از فشار دادن این ناحیه برای چند هفته اول اجتناب شود. این مسئله به این دلیل است که ژل همچنان قابل انعطاف است و ممکن است کمی جا به جا شود، که بر نتیجه شما تأثیر می‌گذارد. با استفاده از ژل آرنیکا می‌توانید به بهبودی سریعتر کبودی‌تان کمک کنید، اما اگر رویدادی اجتماعی پیش رو دارید، بهتر است از یک کانسیلر خوب استفاده کنید.

عوارض و خطرات ممکن


اکثر افراد در طی این درمان ددر کمی تجربه می‌کنند. بعد از تزریق، معمولا تورم، قرمزی و کبودی ایجاد می‌شود. افزایش حجم بینی با استفاده از تزریق ژل برای ایجاد خطر کمتر نسبت به جراحی انجام می‌شود که یکی از مزایای اصلی درمان است. با این حال، بدون خطر نیست. تزریق ژل می‌تواند باعث عفونت، خونریزی یا واکنش‌های آلرژیک شود. همچنین ممکن است به طور ناهموار توزیع شود یا باعث ایجاد توده‌هایی در زیر پوست گردد. در اغلب موارد، این برآمدگی‌ها و هر نوع عدم تقارن می‌توانند از بین بروند، هر چند گاهی اوقات تا زمانی که بدن شروع به جذب ژل تزریق شده نماید قابل مشاهده می‌ماند.

نتایج چه مدت باقی می‌ماند؟


تزریق ژل می‌تواند برای یک سال یا بیشتر باقی بماند. ممکن است با ازبین رفتن طبیعی ژل در آینه نیاز به تکرار فرآیند باشد. مواد مختلفی از جمله پرلین، یوودرم، و رستیلین برای تزریق به صورت وجود دارد که به طور ایمن برای بینی استفاده می‌شود. این ژل ها می‌توانند در صورت دلخواه با تزریق دیگری برداشته شوند.

آیا این روش بر نحوه تنفس اثر می‌گذارد؟


روش رینوپلاستی بدون جراحی روی تنفس تاثیر نمی‌گذارد، زیرا تزریق سطحی است و حفره بینی را تغییر نخواهد داد. اگر در حال حاضر مشکلات تنفسی دارید، ممکن است متقاضی خوبی برای عمل جراحی رینوپلاستی هستید که می‌تواند در طول مشاوره شما با جراح نیز مورد بحث قرار گیرد.

آیا تزریقات درد دارد؟


به طور معمول این روش فرآیند دردناکی نیست، اگرچه تحمل درد در بیماران متفاوت است. نوک بینی و سوراخ‌های بینی نواحی نازکی هستند، اما پزشک دارای روش‌های متعددی از جمله استفاده از یک کانولا نازک و ویژه (روش تزریق بدون سوزن) برای کنترل درد می‌باشد که برای ایجاد آسیب بسیار کمتری نسبت به تزریق سوزن به بافت پوست طراحی شده است.

نوشته زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل اولین بار در کلینیک زیبایی رز طلایی پدیدار شد.


Source: tehrancosmetics

Comments are closed