سن مناسب کاشت ریش و سبیل

رویش ریش و سبیل برای مردان یکی از نشانه‌های عبور از سن کودکی و پا گذاشتن به مرحله بزرگسالی است. به همین خاطر مردان جوانی که ریش و سبیل کم‌پشتی دارند به کاشت ریش و سبیل رو می‌آورند. همچنین برخی از مردان به دلیل سوختگی یا زخم در بعضی نقاط صورتشان فاقد ریش و سبیل هستند. پیوند موهای صورت می‌تواند برای این افراد نیز راه حل مناسبی باشد. در این مقاله به بررسی سن مناسب کاشت ریش و بهترین زمان برای انجام این عمل می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

عوامل تعیین‌کننده سن مناسب کاشت ریش و سبیل

بسیاری از مردانی که به انجام عمل کاشت ریش و سبیل تمایل دارند درباره زمان مناسب آن سوالاتی دارند. خیلی از جوانان کم‌سن و سال که هنوز دوره بلوغ را به طور کامل پشت سر نگذاشته‌اند برای انجام این عمل عجول هستند. شاید شما نیز از کم‌پشتی موهای صورت خود ناراضی هستید و نمی‌خواهید مدت زیادی برای انجام این جراحی منتظر بمانید. اما واقعیت امر این است که به عقیده همه متخصصان پوست و مو، بهترین سن کاشت ریش و سبیل پس از پایان دوره بلوغ است. متخصصین معتقد هستند که ریش و سبیل حداقل تا بیست سالگی به رشد خود ادامه می‌دهد. به عبارت دیگر، اگر زیر بیست سال سن دارید و موهای صورتتان کم‌پشت است، نگران نباشید. چرا که هنوز احتمال رشد ریش و سبیل برای شما زیاد است.

متخصصین پوست و مو اغلب به مراجعین خود پیشنهاد می‌کنند که برای عمل پیوند ریش و سبیل تا ۲۵ سالگی صبر کنند. می‌توان گفت بهترین سن کاشت ریش، ۲۵ سالگی است. زیرا تا این سن رشد ریش و سبیل به طور طبیعی اتفاق می‌افتد. اما اگر ۲۵ سالگی را پشت سر گذاشته‌اید و هنوز شاهد رشد چندانی در موهای صورت خود نیستید، بهتر است برای انجام کاشت ریش اقدام کنید.

عوارض کاشت ریش پیش از ۲۵ سالگی

به طور کلی، عمل پیوند مو یک جراحی بی‌خطر است. اگرچه گفته می‌شود که سن کاشت ریش از ۲۵ سالگی به بعد است. اما این به معنای بروز عوارض جدی در صورت انجام جراحی پیش از این سن نیست. علت عدم تمایل متخصصین به انجام عمل کاشت ریش برای جوانان زیر ۲۵ سال امکان افزایش طبیعی رشد ریش و سبیل است. البته برخی از متخصصین سن کاشت ریش را ۲۲ سالگی در نظر می‌گیرند. می‌دانیم که ترشح هورمون‌های مردانه (که عامل رشد ریش و سبیل در مردان است) تا قبل از ۲۲ سالگی به پایان نرسیده است. به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند حداقل تا ۲۲ سالگی صبر کنید و اگر همچنان شاهد عدم رشد ریش و سبیل خود بودید، برای انجام این جراحی تصمیم بگیرید.

عوارض کاشت ریش پس از ۲۵ سالگی

اگر به سن کاشت ریش رسیده‌اید و قصد انجام آن را دارید، حتماً از یک متخصص پوست مشورت بگیرید. به طور کلی، انجام این جراحی عوارض و خطر به خصوصی ندارد. چرا که برای انجام آن موهای خود شما برداشته و در نقطه دیگری پیوند زده می‌شود. البته این جراحی به مراقبت‌هایی نیاز دارد که باید پس از عمل جدی گرفته شوند. تمامی این نکات پیش از جراحی و پس از آن توسط پزشک به شما توضیح داده خواهند شد. در صورت رعایت این نکات مراقبتی پس از کاشت ریش، دچار هیچ مشکل یا عارضه‌ای نخواهید شد.

اگر تصمیم به کاشت ریش و سبیل دارید پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر چیز به چند کلینیک معتبر سر بزنید و با متخصصین پوست و مو جلسات مشاوره داشته باشید. در این جلسات – که اغلب رایگان هستند – به همه سوالات شما پاسخ داده می‌شود. در نتیجه می‌توانید بدون هیچ نگرانی برای انجام این عمل اقدام کنید.


Source: clinicsadaf

wpadmin

Comments are closed