طرفداران عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چه کسانی هستند؟

عمل جراحی پلک یکی از شایع‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در کل دنیا به شمار می‌آید و سهم قابل‌ملاحظه‌ای از شهرت و محبوبیت خود را به سلبریتی‌ها مدیون است؛ چرا که بسیاری از سلبریتی‌ها نتایج خیره‌کننده‌ای از این جراحی ساده و در عین‌حال مؤثر گرفته‌اند.

سلبریتی‌هایی مثل کاترین زتا جونز (بازیگر)، چر (خواننده) و پاریس هیلتون (بازیگر، خواننده، مدل و چهره مشهور تلویزیونی) از جمله مشتریان بلفاروپلاستی بوده‌اند که نتایج بسیار عالی و فوق‌العاده‌ای از این عمل جراحی عایدشان شده‌است. این چهره‌های معروف و شهیر، نقش به‌سزایی در افزایش محبوبیت بلفاروپلاستی داشته‌اند. در حقیقت، این افراد شاهدان واقعی و زنده‌ای هستند که کارآمدی و نتیجه مطلوب عمل جراحی پلک را به اثبات می‌رسانند.

جالب است بدانید که علاوه بر خانم‌ها، سلبریتی‌های آقا هم مشتری عمل بلفاروپلاستی بوده‌اند. برای مثال، پائول مک‌کارتنی (یکی از موسیقی‌دان‌های افسانه در گروه بیتل) و بونو (یو) از جمله سلبریتی‌هایی هستند که عمل جراحی لیفت پلک انجام داده‌اند. به همین دلیل است که چهره‌شان همچنان جوان و شاداب به نظر می‌رسد. حتی بازیگران مرد مثل تام کروز هم سابقه جراحی پلک داشته‌اند تا از این طریق، چهره‌شان را ایده‌آل و جذاب حفظ کنند.

عمل جراحی پلک در میان سلبریتی‌ها بسیار محبوب است و همین قضیه، بر محبوبیت آن عمل در میان دیگر اقشار جوامع نیز اثر می‌گذارد. این جراحی، نسبتاً سریع و ساده‌ است و به هزینه آنچنانی هم نیاز ندارد؛ و در عین حال، برای خانم‌ها و آقایانی که به جوانی و شادابی پوست اطراف چشم خود اهمیت می‌دهند و مایل‌ هستند که روند پیری را در چهره‌شان به تعویق بیاندازند، گزینه بسیار مناسبی است.

عمل جراحی پلک برای چشم‌های آسیایی

از آنجایی که شکل و هندسه چشم در میان اهالی آسیای شرقی و جنوبی با دیگر مردم دنیا تفاوت دارد، بلفاروپلاستی نیز برای این افراد اندکی متفاوت است. در چشم‌های آسیایی، معمولاً پلک بالا روی چشم قسمت فوقانی چشم می‌نشیند؛ البته این ویژگی را اصلاً نباید ایراد یا نقص دانست. آمار و ارقام نشان می‌دهند که حدود ۵۰ درصد از مردم آسیای شرقی و آسیای جنوبی، این ویژگی را به‌شکل ارثی از خانواده‌هایشان دریافت می‌کنند.

جالب است بدانید که جراحی تخصصی لیفت پلک برای چشم‌های آسیایی، به‌شدت در میان اهالی چین، تایوان، هونگ­کونگ و تایلند محبوبیت دارد. البته امروزه این نوع از جراحی در میان جمعیت استرالیا نیز طرفدار پیدا کرده‌است؛زیرا سهم قابل‌ملاحظه‌ای از جمعیت آن کشور را مردمان آسیای شرقی و جنوبی تشکیل می‌دهند.

البته همه آسیایی‌هایی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، به دنبال یک نتیجه و بازده مشترک نیستند. به بیان دقیق‌تر، برخی از آن‌ها می‌خواهند که چشم‌هایشان درشت‌تر و عریض‌تر به نظر برسد؛ و به این منظور، پزشک پلک بالای آن‌ها را به سمت بالا می‌کشد. برخی دیگر از آسیایی‌ها که ویژگی “چشم‌بادامی” را از نیاکان خود به ارث نبرده­اند، تصمیم می‌گیرند که با بلفاروپلاستی چشم‌هایشان را شبیه به آسیایی‌های اصیل کنند تا اصالت قومی خود را در چهره‌شان بازنمایی کرده باشند. در این شرایط، پزشک باید پلک را روی قسمت فوقانی چشم بیاورد.

عمل جراحی چشم آسیایی حدود یک ساعت به طول می‌انجامد و پزشک، بنا به انتخاب بیمار، این عمل را با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی برای بیمار انجام می‌دهد. مراقبت‌های پس از این نوع جراحی دقیقاً شبیه به مراقبت‌های بعد از جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین هستند.


Source: clinicsadaf

wpadmin

Comments are closed