لیفت پوست گردن با ژل: تزریق فیلر برای رفع افتادگی و شلی پوست گردن

گردن

از آنجایی که پوست گردن حساس‌تر از پوست قسمت‌های دیگر بدن شما است، به علت پیری، قرار گرفتن در معرض آفتاب، افزایش وزن و گرایش ژنتیکی دستخوش تغییرات دژنراتیو می‌شود. فرایندهای پیری تمام لایه‌های پوستی، بافت زیر پوستی و یک عضله عریض به نام پلاتیسما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به علت اختلال در تولید کلاژن و اسید هیالورونیک پوست احتمالا خشک شده و در طول زمان نازک‌تر می‌شود. در نتیجه پوست سفتی و حجم خود را از دست می‌دهد و به دلیل عوامل سبک زندگی و گرانش شروع به تغییر می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهم، از دست دادن بافت زیر پوستی و عضلات ضعیف است که باعث کاهش توانایی پوست در سفت ماندن می‌شود. گردن به خصوص در معرض خطر کشش سریع قرار دارد که سفت و جوان نگه داشتن این قسمت از بدن شما را دشوار می‌کند. به تدریج در اثر چین و چروک‌های افقی متعدد که هنگام چرخاندن یا خم کردن سر برجسته می‌شوند، پوست شل می‌شود. عضله‌ای که چیزی جز یک داربست برای پوست نیست دیگر نمی‌تواند پوست را سفت نگه دارد.

با تزریق ژل می‌توان به لیفت و جوان‌ سازی پوست گردن کمک کرد.

اسید هیالورونیک چیست؟


اسید هیالورونیک جزء طبیعی پوست انسان است. این توسط فیبروبلاست‌ها تولید می‌شود که چارچوب ساختاری برای بافت‌های انسانی را تشکیل می‌دهند. اسید هیالورونیک نواحی داخل سلولی را پر می‌کند و محیط مناسب برای سلول‌های پوست را ایجاد می‌کند. همچنین مسئول تحریک تولید کلاژن و محافظت از تمام عناصر پوست در برابر قرار گرفتن در معرض رادیکال‌های آزاد است. اسید هیالورونیک نیز در هیدرودینامیک بافت نقش دارد؛ این اسید مسئول آب موجود در پوست نیز است و از این رو یک عامل مرطوب کننده‌ی ایده‌ال نیز می‌باشد.. با این حال، با گذشت زمان، پوست انسان شروع به از دست دادن منابع طبیعی اسید هیالورونیک می‌کند که بر کار فیبروبلاست‌ها اثر می‌گذارد. در نتیجه، مقدار کلاژن کاهش می‌یابد که باعث کاهش در حجم آن می‌شود. این فرآیند را می‌توان با تزریق واحد اسید هیالورونیک متوقف کرد تا به باز گرداندن ظاهر جوان پوست شما کمک کند.

بسیاری از محصولات غنی از اسید هیالورونیک وجود دارند. انواع مختلف فیلرهای پوستی بسته به ناحیه‌ی درمان وجود دارند، از ژل‌های آبرسانی که برای گردن عالی هستند گرفته تا ژل‌های نرم و روان ایده‌آل برای لب‌ها یا ژل‌های غلیظ و متراکم برای حجم دهی که مناسب‌ترین نوع برای گونه‌ها هستند. گاهی اوقات ترکیبی از ژل‌ها در یک ناحیه خاص برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می‌شود.

درمان چگونه کار می‌کند؟


درمان

به ناحیه گردن که نیاز به حجیم شدن دارد، محصول غنی از اسید هیالورونیک تزریق می‌شود. این تزریق به طور مساوی در سراسر گردن با توجه خاص به چانه و همچنین ناحیه زیرچنبری انجام می‌شود. درمان با یک کانولای قابل ارتجاع کششی خاص انجام می‌شود که به گونه‌ای طراحی شده است که سوراخ‌های بزرگ ایجاد نمی‌کند. با چنین کانولایی امکان توزیع محصول به صورت یکنواخت در سراسر گردن وجود دارد. کانولا پوشش نسبتا بزرگ ناحیه با فن نخ‌ها را امکان‌پذیر می‌کند، در حالی که تعداد سوراخ‌ها را نیز محدود می‌کند. این تکنیک همچنین بافت نرم را افزایش می‌دهد و به پوست کمک می‌کند تا پر آب شود و سفتی‌اش را دوباره به دست آورد.

مقدار 1 میلی لیتر به 3 میلی لیتر از محصول تزریق می‌شود. پس از تزریق، محصول به طور یکنواخت توسط پزشک توزیع و به درستی ماساژ داده می‌شود.

درمان برای چه کسی است؟ 


درمان برای چه کسی است

این درمان برای هر زن و مردی است که عارضه‌ی کاهنده‌ی پوست در گردن را تجربه کرده‌ است. این تغییرات ممکن است شامل خطوط، چین و چروک‌ها و عدم سفتی باشند. در زنان لاغز این فرآیندها معمولا بعد از 45 سالگی قابل توجه هستند که بهترین زمان برای درمان است.

نتایج چه هستند؟


نتایج

پس از درمان، نتیجه اثر پری فوری است به طوری که پوست صاف‌تر و سفت‌تر و هیدراته به نظر می‌رسد. پوست همچنین هنگام چرخاندن و خم کردن سر، کمتر چین و چروک می‌افتد. خاصیت طبیعی اسید هیالورونیک به تدریج آب را جذب می‌کند و حجم آن را افزایش می‌دهد، به طوری که نتیجه حجم دهی درمان حتی چند هفته پس از درمان هم واضح باقی می‌ماند. در نتیجه پوست به آرامی سفت می‌شود، زیرا توانایی خود را برای تولید مقادیر بیشتر کلاژن دوباره به دست می‌آورد.

سوالات متداول


برخی از سوالات رایج درباره تزریق ژل برای لیفت و جوانسازی گردن عبارت‌اند از:

پزشک معمولا کرم بی‌حسی (Emla) را 30 تا 40 دقیقه قبل از تزریق اعمال می‌کند. آنها همچنین می‌توانند بی‌حسی موضعی را که به طور معمول در جراحی دندان استفاده می‌شود تزریق کنند، به طوری که ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد احساس بی‌حس دارد و ناراحتی به حداقل می‌رسد. با این حال، در هر صورت، پزشک باید در مورد واکنشهای آلرژیک احتمالی مطلع باشد.

باید پس از 3 تا 4 هفته پس از درمان انتظار نتایج نهایی را داشته باشید. معمولا پس از آن پزشک با بیمار در مورد درمان‌های اضافی که بعضی اوقات ضروری هستند تصمیم می‌گیرند. کار معمول پزشکان به دست آوردن نتایج مطلوب به طور تدریجی به جای یک به کارگیری بزرگ از محصول است. چنین روشی گاهی اوقات به معنای نیاز به تکرار درمان پس از 3 تا 4 هفته است و سپس از نتیجه نهایی لذت می‌برید.

بیماران جوانتر از 45 ساله معمولا با یک تک تزریق دو میلی لیتر تا 3 میلی لیتر اسید هیالورونیک راضی هستند. برای دیدن نتایج رضایت بخش، بیماران مسن‌تر معمولا به درمان‌های دیگری نیاز دارند که 3 تا 4 هفته پس از اولین تزریق انجام می‌شود.

نتایج رضایت بخش، که پس از 1 تا 2 درمان به دست می‌آیند، معمولا می‌توانند 10 تا 12 ماه دوام داشته باشند. این مدت زمان بستگی به سن بیمار، نوع و میزان ژل و همچنین شیوه زندگی بیمار و وضعیت کلی فیزیکی او دارد. باید تأکید کرد که سیگار کشیدن می‌تواند نتایج درمان را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

درمان باید هر 10 تا 12 ماه بسته به نتایج تکرار شود. درمان‌های بیشتر معمولا به میزان کمتری از محصولات نیاز دارند زیرا مقدار افزایش یافته کلاژن در پوست ساختار آن را تقویت کرده و کمک می‌کند ظاهر پوست جوان‌تر به نظر برسد. چنین درمان‌هایی معمولا “درمان نگهدارنده” نامیده می‌شوند.

موارد منع مصرف عبارتند از:

  • حساسیت بیش از حد به هر گونه از مواد تشکیل دهنده، به ویژه اسید هیالورونیک،
  • بیماری خودایمنی،
  • حساسیت به کلوئید،
  • عفونت باکتریایی پوست،
  • ویروس هرپس،
  • بارداری و شیردهی،
  • نوجوانان زیر 18 سال،
  • سایر درمان‌های تزریق ژل انجام شده در همان ناحیه.

پس از درمان، باید انتظار داشته باشید که این ناحیه کمی متورم، قرمز و حساس به لمس باشد که ناشی از فیلر و ورم است. مدت کوتاهی پس از درمان هماتوسل و کبودی ممکن است رخ دهد، اما معمولا این عوارض در عرض چند روز ناپدید می‌شوند. ایجاد کبودی گاهی چند روز طول می‌کشد و 10 تا 14 روز طول می‌کشد تا رنگ تغییر کند و بدون هیچگونه آسیب بیشتر به نتیجه نهایی از بین برود.

نیازی به هیچ گونه آماده سازی اولیه پزشکی وجود ندارد، اما بیماران باید دارای شرایط فیزیکی خوب باشند. یک هفته قبل از درمان بیماران نباید آسپرین یا داروهای دیگری که باعث کاهش انعقادپذیری می‌شود، را مصرف کنند. بیماران مبتلا به تب خال باید 2 روز قبل از درمان اسیکلوویر (قرص Heviran 400 میلی گرم و بار در روز) مصرف کنند.

پس از درمان شما باید یک لایه نازک از ژل آرامش بخش اعمال کنید و ناحیه را دو بار در روز ماساژ دهید. در نهایت، هنگامی که قرمزی، حساسیت، سخت شدن و کبودی‌ها رفع می‌شوند، بیماران می‌توانند دارو را متوقف کنند و اقدامات معمول مراقبت از پوست خود را از سر بگیرند. توصیه می‌شود که بیماران از محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا با فیلتر خورشید SPF50 + استفاده کنند.

مراقبت پس از درمان به اندازه خود درمان مهم است، که به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم بیماران به طور روزانه مراقب پوست خود باشند. شما می‌توانید این کار را با عامل عالی محافظ خورشید انجام دهید که در برابر اشعه‌های UVA و UVB (SPF 30-50) و همچنین محصولاتی که حاوی آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C، ویتامین E یا فلاونوئید هستند محافظت می‌کند. ما همچنین به بیماران خود توصیه می‌کنیم مکمل‌های رژیم غذایی حاوی ویتامین C، ویتامین E، کوآنزیم Q10 و زردینه مصرف کنند. مهم است که از استعمال سیگار که مسئول تسریع فرایندهای پیری است و به شدت باعث کاهش همه نتایج درمان‌های زیبایی که تاکنون به دست آمده است، اجتناب کنید. طیف وسیعی از درمان‌های جوانسازی پوستی مانند پیلینگ پزشکی پوست و مزوتراپی نیز بسیار توصیه می‌شود.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

نوشته لیفت پوست گردن با ژل: تزریق فیلر برای رفع افتادگی و شلی پوست گردن اولین بار در کلینیک زیبایی رز طلایی پدیدار شد.


Source: tehrancosmetics

Comments are closed