هرآنچه که باید راجع به رفع غبغب بدانید.

غبغب همان چربی اضافه‌ای است که زیر گلوی بسیاری از افراد، درست در حدفاصل چانه تا گردن ایجاد می‌شود. وجود این چربی اضافه برای بسیاری ناخوشایند است به خصوص وقتی که با افزایش سن، پوست زیر گلو شل می‌شود و غبغب حالتی آویزان و افتاده پیدا می‌کند. خوشبختانه امروزه روش‌های مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد که می‌توان با مشورت پزشک یکی از آنها را انتخاب و برای حل این مشکل اقدام کرد. در این مقاله قصد داریم هرآنچه را که لازم است درباره جراحی غبغب بدانید با شما در میان بگذاریم. اگر شما نیز به دنبال راه حلی برای رفع غبغب خود هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

مراحل جراحی غبغب

جراحی غبغب با ایجاد یک برش کوچک از جلو تا پشت گوش آغاز می‌شود. در بعضی روش‌های جراحی غبغب، چند برش کوچک ایجاد می‌شود تا یک دوربین اندوسکوپ ریز وارد ناحیه موردنظر شود. همچنین در مواردی که بیمار به کشیدن پوست گردن نیاز دارد برش دیگری نیز به همین منظور در زیر چانه زده می‌شود. با وجود این برش‌ها، جدا کردن پوست از بافت گوشتی امکان‌پذیر می‌شود. سپس چربی‌های اضافی از زیر پوست خارج می‌شوند و ماهیچه‌ها سفت و خوش‌فرم به حالت اولیه‌ای که در سنین جوانی داشته‌اند باز می‌گردند. همچنین در روش جراحی غبغب، پوست‌های اضافی برداشته می‌شوند به طوری که ناحیه زیر چانه و گردن کاملاً صاف می‌شود. افرادی که از روش جراحی برای رفع غبغب استفاده می‌کنند باید پیش از عمل بدانند که پس از جراحی در ناحیه برش‌ها بخیه خواهند داشت. اما این بخیه‌ها بسیار ریز و ظریف هستند و جای آنها به تدریج از بین می‌رود.

جراحی غبغب با چه متدهایی انجام می‌شود؟

برای جراحی غبغب متدهای متفاوتی وجود دارد که متخصصین برای هر بیمار، با توجه به ویژگی‌های فیزیولوژیکی خود فرد، شرایط پوستی، میزان چربی اضافی و انتظاراتی که فرد از جراحی دارد روش مناسب او را انتخاب می‌کنند. در ادامه هر یک از متدهای جراحی غبغب را بررسی می‌کنیم.

روش Small

این روش بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که سن آنها بین 30 تا 50 سال است. در جراحی غبغب به روش Small یک برش به شکل S انگلیسی در جلوی گوش فرد زده می‌شود. سپس جراح متخصص با خارج کردن چربی‌های اضافی، به سفت شدن ساختار زیر پوست و بافت‌های ناحیه زیر گلو کمک می‌کند. این نوع از جراحی می‌تواند بدون بیهوشی و تنها با بی‌حسی موضعی نیز انجام شود. طبیعتاً در صورتی که این متد جراحی غبغب را انتخاب کنید عوارض داروی بیهوشی را تجربه نخواهید کرد که این خود یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

روش SMAS

جراح در صورت استفاده از این متد برش بلندتری در کناره گوش شما ایجاد خواهد کرد. البته محل شروع این برش از شقیقه‌ها آغاز می‌شود که تا نزدیکی گوش امتداد می‌یابد. از آنجایی که این برش جراحی در زیر موهای شما قرار می‌گیرد، پس از جراحی جای آن قابل رویت نخواهد بود. البته در هر دو روش جراحی غبغب که با استفاده از برش و بخیه انجام می‌گیرند، جای بخیه و زخم عمل به تدریج از بین خواهد رفت و در هر صورت جایی برای نگرانی از این بابت نیست.

اگر متد SMAS را برای جراحی غبغب انتخاب کنید، می‌توانید از پزشک خود بخواهید برایتان لیفت گردن نیز انجام دهد. در این صورت برش ریزی در زیر گردنتان ایجاد خواهد شد که جای این برش نیز به تدریج از بین خواهد رفت و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

The post هرآنچه که باید راجع به رفع غبغب بدانید. appeared first on کلینیک تخصصی پوست و مو صدف.


Source: clinicsadaf

wpadmin

Comments are closed