هرآنچه که باید راجع به کاشت ریش و سبیل بدانید

رشد ریش و سبیل به اندازه طبیعی یکی از ویژگی‌هایی است که در اعتماد به نفس آقایان تاثیر چشمگیری دارد. بسیاری از آقایان از اینکه موهای صورتشان کم‌پشت باشد احساس بدی پیدا می‌کنند و برای حل این مشکل به کلینیک‌های پوست و مو مراجعه می‌کنند. در این مطلب کاشت ریش و سبیل را به عنوان راهی برای برطرف کردن مشکل کم‌پشتی موهای صورت آقایان بررسی می‌کنیم و به سؤالات متداولی که در این زمینه مطرح هستند پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چرا بعضی از مردان با مشکل ریزش ریش و سبیل مواجه می‌شوند؟

سوختگی، بریدگی، جای زخم، اسکار و عمل جراحی در بعضی از نقاط صورت می‌تواند باعث ریزش موی آن ناحیه شود.

بعضی افراد به صورت ارثی از بدو تولد با ویژگی طاسی متولد می‌شوند و فولیکول‌های مو را ندارند.

مشکلات هورمونی نیز از عوامل ریزش موی صورت آقایان محسوب می‌شود.

کاشت ریش و سبیل به چه صورت انجام می‌شود؟

خوشبختانه همانطور که مشکل کم‌پشتی و ریزش شدید موی سر با کاشت مو برطرف می‌شود، می‌توان برای رفع مشکل کم‌پشتی و ریزش موهای صورت آقایان نیز از کاشت ریش و سبیل استفاده کرد. پزشک متخصص پیش از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل به جهت رشد موها و در واقع زاویه خواب ریش و سبیل شما دقت می‌کند. در صورت عدم توجه به این نکته، ممکن است ریش و سبیل کاشته شده طبیعی به نظر نرسد. به همین خاطر این بررسی بخش مهمی از اقدام جهت کاشت ریش و سبیل محسوب می‌شود.

سپس فولیکول‌های مو از نقاطی که پرموتر هستند و آنها را به اصطلاح ناحیه انتقال‌دهنده می‌نامیم استخراج می‌شوند. در مرحله بعد، متخصص در سطح پوست صورت شکاف‌هایی بسیار ظریف و ریز در جهت رویش موها ایجاد می‌کند و بعد فولیکول‌های استخراج شده و جداسازی شده را به وسیله سوزن‌های بسیار نازک به پوست پیوند می‌زد. این عمل با دقت بسیار بالا انجام می‌شود تا هیچ آسیبی به پوست وارد نکند.

آیا کاشت ریش و سبیل برای همه افراد مناسب است؟

همانطور که متخصصین کاشت موی سر را به همه افراد توصیه نمی‌کنند، کاشت ریش و سبیل نیز برای همه مناسب نیست. به طور کلی اگر ریش شما پراکنده و کم‌پشت است، بخشی از صورت شما هیچ وقت رویش ریش ندارد و یا هرگز رشد ریش و سبیل ندارید می‌توانید از این گزینه برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که به عقیده بسیاری از متخصصین بهتر است عمل کاشت ریش و سبیل در سن زیر 22 سالگی انجام نشود چرا که سطح هورمون‌ها تا پیش از این سن به اندازه پایه نرسیده است.

مراحل کاشت ریش و سبیل

برای کاشت مو پیش از هر چیز باید ناحیه انتقال‌دهنده مو شسته شود و سپس ناحیه‌ای از طرفین یا پشت سر از یک گوش تا گوش دیگر تراشیده شود. سپس با بی‌حسی موضعی، فرد را برای شروع عمل آماده می‌کنند. در کاشت ریش، با استفاده از یک پانچ الکترونیکی گرافت‌های مو استخراج می‌شوند. همچنین برای ضدعفونی کردن ناحیه انتقال‌دهنده، یک پوشش ضدعفونی‌کننده را بر روی ناحیه‌ای که فولیکول مو از آن استخراج شده است قرار می‌دهند. .

کاشت ریش و سبیل به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

روش‌های متعددی برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد. در این بخش به بررسی هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

روش FUT

روش FUT که با نام روش برداشت نواری و روش نواری هم شناخته می‌شود یکی از متداول‌ترین روش‌های کاشت سبیل و ریش است. در این روش با برداشتن یک نوار  3 تا 4 اینچی از محلی که با نام اهدا کننده و یا انتقال‌دهنده شناخته می‌شود و پس از تقسیم کردن هر نوار به گرافت‌های کوچکی که هر یک دربردارنده 4 تار مو است، در جهت کاشت مو اقدام می‌شود. در واقع این نوارها که متشکل از 4 تار مو هستند و به نوعی مینی‌گرافت محسوب می‌شوند پس از کاشته شدن در محل ریش مانند سایر تارهای مو رشد می‌کنند.

آیا در روش FUT برای کاشت ریش و سبیل، از بیهوشی استفاده می‌شود؟

به طور کلی این جراحی با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود. این عمل ممکن است از 4 تا 8 ساعت به طول بیانجامد. مدت زمان عمل کاشت ریش و سبیل به روش FUT به تعداد گرافت‌های پیوندی بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است.

آیا کاشت ریش و سبیل به روش FUT عوارضی دارد؟

پس از عمل کاشت به روش FUT تورم و احساس درد در صورت و به جا ماندن اسکار و جای جراحی در پشت سر پس از انجام این عمل طبیعی هستند. همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که ممکن است پس از انجام عمل کاشت ریش و سبیل، تراکم موهای صورت شما کم باشد و یا رشد موها در این ناحیه نامنظم باشد. بنابر این لازم است با توقعی منطقی و نگاهی واقع‌بینانه برای عمل کاشت ریش و سبیل به روش FUT اقدام کنید.

The post هرآنچه که باید راجع به کاشت ریش و سبیل بدانید appeared first on کلینیک تخصصی پوست و مو صدف.


Source: clinicsadaf

wpadmin

Comments are closed