پیسی

پیسی

پیسی از جمله بیماری هایی است که با از بین بردن رنگدانه های پوستی ، موجب بروز لک های سفید و روشن بر روی پوست می شود . این لک ها به صورت متقارن در صورت ، لب ها ، گردن و اندام تناسلی ظاهر شده و زیبایی و سلامت فرد را به مخاطره می اندازند .

پیسی

ملانین

بدن حاوی سلول هایی موسوم به ملانوست است . سلول های سازنده رنگدانه عامل اصلی رنگ کلی پوست ، رنگ مو و رنگ چشم می باشند به این ترتیب که ملانوست ها با تولید ملانین بر رنگ اعضای نامبرده اثر گذاشته و ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهند . چنانچه به هر علتی تولید ملانین از سوی سلول های ملانوست متوقف شود ، رنگ پوست سفید خواهد شد .

 دلایل تخریب رنگدانه های پوستی

دلایل اصلی از دست رفتن رنگدانه های پوستی و بروز پیسی هنوز نامشخص است ولی چهار علت محتمل برای این عارضه وجود دارد که عبارتند از :

– ماده های سمی مترشحه که از سوی سلول های عصبی تولید می شوند که به صورتی غیرعادی اکتیو خواهند شد . این مواد تخریب کننده رنگدانه های پوست می باشند .

– ضعف سیستم دفاعی بدن از مواد مضر خارجی که مخرب رنگدانه های پوستی هستند .

– تولید مواد سمی و آسیب رسان در زمان فعالیت ملانوست ها و هنگام تولید ملانین

– وراثت

پیشرفت پیسی

ابعاد تخریب ملانین ها و زمان این بیماری را نمی توان پیش بینی کرد . وخامت بیماری و وسعت گسترش آن در بیماران متفاوت است همچنین بیماری پیسی در مورد اشخاص با پوست تیره بسیار مشخص تر از افراد دارای پوست روشن است .

درمان

تا کنون راهکار درمانی مشخصی برای رفع این بیماری شناخته نشده است اما با مراجعه به مراکز معتبر و مشاوره با متخصصین پوست و مو می توان از عوارض جانبی بیماری پیسی پیشگیری کرده و پیشرفت اثرات دیگر را محدود نمود . با پژوهش های تکمیلی و مطالعات گسترده تخصصی امید است که بتوان با شناسایی عامل اصلی بیماری ، روش درمانی موثر را یافت .

سایر خدمات کلینیک زیبایی کیمیا ، کلینیک زیبایی غرب تهران :

  • لیزر موهای زائد ،
  • لیزر فرکشنال ،
  • کاشت مو ،
  • خدمات تخصصی پوست و مو
  • و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی کیمیا .


Source: clinickimia

wpadmin

Comments are closed