۱۵ روش درمان غیر جراحی محبوب در حیطه زیبایی

این مهم است که روش های زیبایی غیرجراحی مانند لیزر ، پرکننده و لایه برداری چه تأثیرات و به چه میزانی در این زمینه دارند. چه چربی از قسمتی از بدن شما گرفته شده باشد و به قسمت دیگری تزریق شود ، یا مواد پرکننده ای برای شکل دادن و ترمیم شکل به بینی شما تزریق شود، درمان های زیبایی غیر جراحی از همه روش ها بیشتر مورد اقبال عموم هستند. در اینجا ۱۵ روشی که نیازی به زیر چاقو رفتن ندارند معرفی شده و مورد بحث قرار می گیرند.

 

مانند هر روش درمانی دیگر، برای هر کدام از این روش ها همیشه تحقیقات خود را بطور کامل انجام دهید و در مورد محاسن و معایب، هزینه ها و تخفیف ها پرس و جو نمایید.

 

روش های غیر جراحی برای بینی

جراحی زیبایی بینی دردناک و تهاجمی است و به زمان زیادی برای بهبودی احتیاج دارد. روش های غیر جراحی برای بینی با استفاده از پرکننده های تزریقی مانند هیالورونیک اسید، لیفت با نخ و آنزیم های کوچک کننده انجام می شود. اگرچه این روش های درمانی محبوب، برای افرادی که مایل به صاف کردن برجستگی های پل بینی یا ایجاد تقارن بینی، بالا کشیدن و کوچک کردن بینی هستند مناسب است، ولی در اکثر موارد نتایج دائمی نیستند. از بین کارهای غیر جراحی بینی تزریق مواد یا آنزیم هایی خاص می تواند سایز قسمت غضروفی بینی را کوچک کند. این تزریقات در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. این روش ها ممکن است به اندازه یک جراحی تغییرات مورد نظر را ایجاد نکند ولی در عوض میزان و احتمال ایجاد عوارض جانبی در آنها بسیار کمتر است.

 

تزریق لب

برخی افراد مایلند لب های پری مانند آنجلینا جولی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر از حالت نامتقارن آن ناراحت هستند. در هر صورت ، تزریق لب ، نه فقط برای تغییر شکل لب ها، بلکه برای تغییر حالت کلی چهره مورد توجه می باشد. مواد تزریقی می توانند شامل پرکننده هایی از قبیل هیالورونیک اسید یا چربی باشد که از بدن خود فرد استخراج می گردد. پس از استفاده از ماده بی حسی موضعی در ناحیه ، پرکننده داخل و اطراف لب تزریق می شود و شخص می تواند بلافاصله فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرد.

 

درمان با لیزر روشن و درخشان کننده صورت

در مورد مشکلات جزئی پوستی مانند لکه های ناشی از آفتاب و تیرگی های پوست روش درمانی پیشنهادی استفاده از لیزر آی پی ال است. این روش بدون درد به سرعت انجام می شود و هیچگونه دوره نقاهتی ندارد و فقط موقتا مقادیر بسیار کمی قرمزی می تواند ایجاد کند که آن هم با کرم های ضد آفتاب پوشانده می شود. در این روش برای روشن تر کردن رنگ پوست و کاهش لکه های پوستی ، توسط دستگاه لیزر میزان مشخصی اشعه لیزر به صورت شما تابانده می شود. جنیفر انیستون از سلبریتی هایی است که طرفدار روش فوق می باشد.

 

لایه برداری شیمیایی

با از بین رفتن پوست قدیمی ، لایه های جدید می توانند همان نواحی رشد کرده و در نتیجه چهره ای روشن تر ، شفاف تر و جوان تر را هدیه دهند. لایه برداری های شیمیایی از نظر قدرت متفاوت هستند ، برخی از آنها می توانند در طول استراحت زمان ناهار انجام شوند (بدون نقاهت)، در حالی که سایر ترکیبات قوی تر به زمان نسبتاً زیادتری از نقاهت و استراحت نیاز دارند. هرچه لایه برداری قوی تر باشد ، پوست شما با احتمال زیادتری حالت آفتاب سوخته ، تاول زده و درنهایت پوسته پوسته و لایه برداری شده به نظر می رسد. لایه برداری های شیمیایی در بین افرادی که می خواهند ظاهر چین و چروک های عمیق ، آسیب های ناشی از آفتاب و جای زخم آکنه را کاهش دهند ، بسیار محبوب است. خانم بلا تورن از سلبریتی هایی ست که تجربه لایه برداری شیمیایی خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کرد.

 

مزوژل صورت

این روش از لحاظ بالینی به نسبت دارای نتایج محسوس تری است و نتایج فوری آن باعث می شود از طرف ستاره هایی که می خواهند بر روی فرش قرمز بروند ، مورد توجه قرار گیرند. در روش مزوژل محصولات مراقبت از پوست (مانند اسید هیالورونیک ،  ویتامین ها و عصاره های گیاهی) مستقیما به داخل پوست تزریق می گردد. اگرچه این روش درمانی به اندازه روش های معمولی فیشیال خوشایند نیست، ولی به طور کلی تعادل را به پوست باز می گرداند ، خطوط ریز را کاهش می دهد و باعث روشن تر شدن، آبدارتر شدن و کاهش لکه های پوستی میگردد.

 

بوتاکس

بوتاکس همچنان در بین روش های زیبایی غیر تهاجمی پیشرو است. این روش تزریقی باعث آرامش عضلات صورت می گردد و دارای نتایج ظریف و در عین حال مؤثر می باشد. با توجه به اینکه این روش سریع ، نسبتاً بدون درد است، آن را می توانید در طول استراحت ناهار انجام دهید تا باعث شود فوراً با طراوت و جوانتر به نظر برسید ، لذا جای تعجب نیست که اینقدر محبوب باشد.

 

رفع غبغب با مزوتراپی

این روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای کاهش حجم و لیفت ناحیه غبغب می باشد. این کار با روش مزوتراپی با استفاده از داروهای لاغری و لیفت کننده انجام می پذیرد. این روش نسبت به استفاده از دستگاه های لاغری بسیار موثرتر و نسبت به لیپوساکشن بدون تهاجم و بدون عارضه می باشد.

 

مزوتراپی جوانساز

مزوتراپی اصطلاحی برای یک تکنیک زیبایی غیر تهاجمی است که شامل تزریق های متعدد شامل داروهای گیاهی قابل تزریق ، ویتامین ها و آنزیم ها برای سفت شدن پوست ، روشن شدن پوست، درمان ریزش مو ، کاهش چاقی و سلولیت موضعی و کاربردهایی دیگر می باشد. تحقیقات محدودی در مورد استفاده از مزوتراپی وجود دارد و توسط FDA هم تأیید نگشته است. با وجود این ، بسیاری از افراد از این فرصت استفاده می کنند و مزوتراپی را امتحان و در نتیجه این روش را در دنیای روش های زیبایی غیرجراحی بسیار محبوب می کنند.

 

لیفت صورت با ژل

دیگر لازم نیست زیر چاقو بروید تا پوست افتاده و چروک را رفع کنید. لیفت صورت با ژل یک روش غیرجراحی است که از ژل های پرکننده تزریقی مانند ژووویدرم ، رستیلین برای لیفت ملایم صورت ، کاهش چین و چروک ها و دادن ظاهری روشن تر و زنده تر به پوست استفاده می کند. این روش جوانسازی صورت می تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد.

 

پرکننده های گونه

پوست کشیده و سفت، و گونه های برجسته سمبلی نمادین از جوانی و زیبایی هستند. امروزه می توان حجم و برجستگی صورت را با انجام تزریقات فیلرهایی مانند ژوویدرم، رستیلین و غیره مجددا بازیابی کرد. برای کسانی که ترجیح می دهند جراحی صورت را انجام ندهند ، ممکن است پرکننده های تزریقی گزینه ای جذاب تر باشد.

 

پی آر پی PRP صورت

روش پی آر پی یا پلاکت درمانی در ایالات متحده تحت عنوان Vampire face lift (لیفت به روش خوش آشام) هم نامیده می شود. پی آر پی در بین سلبریتی های هالیوود محبوبیت بالایی دارد. این روشی نسبتا نوین است که در یک دهه اخیر در ایران بسیار رواج یافته است. در این روش برای جوانسازی از تزریق پلاسما و پلاکت های خون خود فرد به داخل پوست استفاده می گردد، در نتیجه احتمال ایجاد عوارض جانبی از جمله عفونت و حساسیت های پوستی بسیار بسیار ضعیف است.

 

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی با حداقل تهاجم است که برای درمان مشکلات پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می شود. این روش همچنین به عنوان درمان القاء کلاژن شناخته می شود ، این روش درمانی ممکن است به کسانی که به دنبال کاهش ظاهر رد های آکنه و ترک های پوستی هستند کمک کند. همچنین برای برخی مشکلات دیگر مانند رد جراحی پلک و لکه های ناشی از آفتاب استفاده می شود.

در روش میکرونیدلینگ ضربات کوچک و جزئی سوزن بر روی پوست وارد می شود و این موجب تحریک پوست شما برای ایجاد کلاژن بیشتر می شود.

 

لیفت با نخ

لیفت با نخ ، که به آن لیفت با نخ خاردار یا کلاژن ساز نیز گفته می شود ، یک روش زیبایی است که هدف آن لیفت کردن و جوانسازی صورت است. نخ های مورد استفاده در روش لیفت با نخ همان نخ های قابل جذب در جراحی ها هستند که در شکل آن تغییراتی داده شده است.
نخ های لیفت از دهه ۱۹۹۰ وجود داشته است ، اما نوآوری در مواد مورد استفاده برای نخ های لیفت باعث افزایش محبوبیت در سالهای اخیر شده است.

کاندیدای مناسب برای لیفت با نخ فردی با سن بین ۴۰ تا ۶۰ سال است. فردی که از سلامت عمومی خوب برخوردار است و تازه متوجه علائم پیری شده است.

هایفوتراپی

هایفو HIFU ، یک درمان غیر تهاجمی برای پیری صورت است. این روش بخشی از مجموعه روش های درمان های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به عمل جراحی فراهم می کند.

هایفوتراپی صورت از امواج ماوراء صوت برای ایجاد گرما در سطوح عمیق پوست استفاده می کند. این گرما به سلولهای هدف پوست آسیب جزئی می رساند و باعث می شود بدن در ترمیم آنها تلاش کند. بدین منظور بدن برای کمک به رشد مجدد سلول ، کلاژن تولید می کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می بخشد.

 

پرکننده های زیر چشم

پرکننده های زیر چشم اسید هیالورونیک تزریقی (معمولاً به عنوان ژل شناخته می شوند) هستند که می توانند برای درمان کاهش حجم (گودی) در زیر چشم مورد استفاده قرار گیرند. پرکننده ها معمولاً شش تا دوازده ماه دوام دارند.


Source: beheshtclinic

wpadmin

Comments are closed